BK “NAŠICE”, URT “NEXE TEAM” Našice i Udruga “Prijateljstvo”- Feričanci imaju certificirane voditelje aktivnosti!

U organizaciji Hrvatske gorske službe spašavanja (HGSS) i Hrvatske gospodarske komore (HGK), u Županijskoj komori Požega 15. i 16. travnja 2021., i uz ograničen broj sudionika, održana je dvodnevna edukacija za nositelje i organizatore turističkih sadržaja u prirodi. Nakon održane edukacije i polaganja ispita, dopredsjednik Biciklističkog kluba NAŠICE, Mario Firšt, predsjednik Udruge rekreativnog trčanja “NEXE TEAM” Našice Tomislav Gall i predsjednik Udruge “Prijateljstvo” Feričanci Alen Dado, su stekli uvjerenje/certifikat za obavljanje većeg broja određenih aktivnosti s popisa aktivnosti koje se smatraju turističkim uslugama aktivnog i pustolovnog turizma. Zbog organizacije raznih događaja u prirodi, koje ove tri iznimno aktivne udruge provode, kompetencije koje su stekli predstavnici navednih udruga će im bitno pomoći radu. “Najvažnija od svega je sigurnost sudionika određenih aktivnosti, a zahvaljujući ovoj edukaciji i odličnim predavanjima ekipe Hrvatske gorske službe spašavanja (HGSS-a), sva znanja i vještine koje smo stekli ovom edukacijom ćemo koristiti u našim organizacijama događaja u prirodi”, ističu Mario, Tomislav i Alen. Također, dogovorene su nove suradnje ove tri prijateljske udruge. Edukacija je održana uz pridržavanje epidemioloških mjera.